Heeft u het registratieformulier volledig ingevuld, maar verschijnt de donkerblauwe button onderaan met ‘inschrijven’ niet of klikt u op ‘inschrijven’ en krijgt u de volgende melding: ‘There was a problem with your submission. Please review the fields below’, dan vragen we u de volgende items in uw registratie na te kijken:
Heeft u uw geslacht ingevuld?
Heeft u uw e-mailadres twee keer ingevuld?
Bent u akkoord gegaan met de annulerings- en wijzigingsvoorwaarden?
Mocht u vervolgens de volgende melding krijgen:
Dit e-mailadres is al geregistreerd
Dan betekent dat, dat u zich al eens eerder via onze website voor een (ander) congres heeft geregistreerd en toen reeds een ‘account’ op onze website heeft aangemaakt. Het systeem ‘kent’ u daarom al. Dit betekent echter NIET dat u voor dit congres ingeschreven staat. Wanneer u helemaal onderaan het formulier het vakje UIT vinkt bij de volgende vraag: Wil je direct ook een account aanmaken zodat het inschrijven vervolgens vele malen sneller gaat? Dan kunt u zich wel registreren.
Heeft u bovenstaande acties goed uitgevoerd maar kunt u zich nog steeds niet inschrijven? Mail dan naar info@excelcs.nl.
Het kan zijn dat de bevestiging in uw spam of ongewenste mail terecht is gekomen. De factuur ontvangt u in een aparte e-mail. Als dit niet het geval is, kunt u mailen naar info@excelcs.nl.
Het kan zijn dat de factuur in uw spam of ongewenste mail terecht is gekomen. Als dit niet het geval is, kunt u mailen naar info@excelcs.nl.
Diabetes (ook bekend onder de vroegere naam suikerziekte) is een chronische stofwisselingsziekte. Bij diabetes zit er te veel suiker in het bloed. Het lichaam kan de bloedsuiker niet op peil houden. De officiële naam van de ziekte is diabetes mellitus. Diabetes type 1 en 2 zijn het bekendst. Iedereen kan diabetes krijgen.
V&VN organiseert meerdere malen per jaar voor zowel leden als niet-leden scholingen. Na het daverende succes van de eerdere edities van het Nationale V&VN Diabeteszorg congres van maart 2023, april 2024 én april 2025, komt V&VN Diabeteszorg in 2026 opnieuw samen voor het Nationaal V&VN Diabeteszorg Congres 2026! Reserveer daarom donderdag 9 april 2026 vast in de agenda!
Over V&VN
V&VN is met 105.000 leden de grootste beroepsvereniging van Nederland. V&VN is er voor verpleegkundigen, verzorgenden en verpleegkundig specialisten.
Over V&VN Diabeteszorg
V&VN Diabeteszorg is het expertisecentrum van en voor verpleegkundigen gespecialiseerd in de zorg voor mensen met diabetes mellitus.
De diabeteszorgverlener onderscheidt zich doordat zij haar handelen baseert op het ‘Beroepsdeelprofiel diabetesverpleegkundige’ en daardoor kwalitatief hoogwaardige diabeteszorg verleent. Diabeteszorg is complexe zorg, waaronder het ondersteunen van zelfmanagement van mensen met diabetes met preventie als centrale opdracht. Onze primaire taak is het delen van opgedane kennis en ontwikkelde expertise voor kwalitatief hoogwaardige zorg. Door lid te zijn van V&VN Diabeteszorg zorg je dat de afdeling sterk en groot blijft en daarmee een belangrijk aanspreekpunt is voor overheid en stakeholders in de zorg rond diabetes mellitus.
Lid worden? Kijk hier: https://www.venvn.nl/lidmaatschap-v-vn/
Programma
Tim Korevaar
Dr. Tim Korevaar is obstetrisch internist en endocrinoloog aan het Erasmus MC in Rotterdam.
Dr. Tim Korevaar is postdoctoraal onderzoeker aan het Erasmus MC in Nederland. Na een onderzoeksstage aan het Oxford Center for Diabetes, Endocrinology and Metabolism behaalde hij zijn artsendiploma en promoveerde cum laude aan het Erasmus MC op de beschikbaarheid van schildklierhormonen tijdens zwangerschap en vroege kindertijd. Zijn onderzoek richt zich op de determinanten van zwangerschapsschildklierfunctie en de gevolgen voor zwangerschaps- en kinduitkomsten, zoals vroeggeboorte en neurocognitie. Hij ontving meerdere prestigieuze onderscheidingen, waaronder de British Thyroid Award en de Early Career Award van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen.
Koen Verdonk
Dr. Koen Verdonk is internist, gespecialiseerd in vasculaire geneeskunde en obstetric medicine.
Zijn passie is het bieden van de best mogelijke zorg aan moeder en kind tijdens en na de zwangerschap. Hij werkt graag multidisciplinair samen om optimale behandelplannen te ontwikkelen. Zijn doel is een gezonde, veilige bevalling en een positieve ervaring voor elke patiënt. Als internist binnen de verloskunde blijft hij voortdurend op de hoogte van de nieuwste wetenschappelijke inzichten. Daarnaast zet hij zich actief in voor onderzoek om de zorg voor moeder en kind continu verder te verbeteren.
Sarah Siegelaar
Dr. S.E. Siegelaar is internist-endocrinoloog aan het Amsterdam UMC met speciale expertise in vrouwengezondheid binnen de diabeteszorg.
Haar klinische en wetenschappelijke interesse richt zich op diabetes tijdens belangrijke hormonale overgangsfasen, zoals zwangerschap en menopauze en op diabetestechnologie en glucoseregulatie in het ziekenhuis. Haar doel is om de gezondheid van vrouwen met diabetes tijdens zwangerschap en overgang te verbeteren door hoogwaardige zorg, technologiegericht onderzoek en het opleiden van empathische artsen. Momenteel bouwt zij een landelijke registratie op voor zwangere vrouwen met pre-existente diabetes en onderzoekt zij de huidige zorgpaden om uiteindelijk een nationaal best-careprotocol te ontwikkelen. Daarnaast leidt zij binnen het MenoPause-consortium een onderzoekslijn naar het effect van (peri)menopauze op de ontwikkeling en regulatie van diabetes. Verder is zij betrokken bij de GUIDE-studie, waarin verschillende insulinebehandelstrategieën bij chirurgische patiënten met type 2 diabetes worden vergeleken om de postoperatieve uitkomsten te verbeteren.
Ingeborg Klaassen
Ingeborg Klaassen is sinds 2012 Assistant Professor bij de afdeling Oogheelkunde van Amsterdam UMC, locatie Universiteit van Amsterdam.
Ingeborg Klaassen co-principal investigator van de Ocular Angiogenesis-onderzoeksgroep. Haar specialisatie richt zich op in-vitro (co)cultuurmodellen voor vasculaire permeabiliteit en angiogenese, het ontwikkelen van het muisnetvlies als model voor vaatgroei en tipcelvorming, en het gebruik van het door zuurstof geïnduceerde retinopathiemodel voor het bestuderen van pathologische angiogenese. Daarnaast werkt zij met patiëntspecifieke multi-omics benaderingen om nieuwe inzichten in oogziekten te verkrijgen.
Wilbert van Laar
Drs. W. (Wilbert) van Laar is orthopedisch chirurg, gespecialiseerd in voet- en enkelproblematiek in het Alrijne Ziekenhuis.
Drs. Wilbert van Laar is gespecialiseerd in enkel- en voetchirurgie, met bijzondere aandacht voor hol- en platvoetcorrecties, artroscopie van de enkel en de behandeling van sportletsels aan voet en enkel. Daarnaast heeft hij uitgebreide ervaring in de zorg voor de diabetische voet.
Ernst van de Pasch
Dagvoorzitter tijdens het Nationaal Diabetes Congres 2026
Ernst van der Pasch werkte jarenlang als cabaretier, muzikant en presentator van Het Klokhuis, voordat hij in 2010 zijn studie geneeskunde hervatte. Inmiddels is hij waarnemend huisarts in Amsterdam en combineert hij zijn werk als arts met schrijven en optreden.
Misja Sprengers
Verpleegkundig specialist diabeteszorg, Amsterdam UMC
Jos Widdershoven
Prof. Dr. J.W.M.G (Jos) Widdershoven is Cardioloog in het ETZ Tilburg
Hij werkte dertig jaar als cardioloog in Tilburg, stond aan de wieg van de cardiopsychologie in het ETZ, en was een van de eersten die zich serieus boog over de vraag: “Waarom zijn de hartklachten van vrouwen eigenlijk zo anders dan die van mannen?” Prof. dr. Jos Widdershoven is een man van de inhoud én het hart. Tegenwoordig zet hij zijn expertise in bij Stichting Cardiologie Amsterdam.
Aimée Sparendam
Gynaecoloog, Haaglanden MC
Rona Brokkelkamp
PhD Candidate, Amsterdam UMC
Andre van Houwelingen
Klinisch psycholoog, Haaglanden MC
Zijn aandachtsgebieden zijn: oncologie, traumatologie, diabetologie, somatoforme stoornissen, HIV
Anne Merijn Eligh
Arts onderzoeker DECO studie, UMC Utrecht
Tijdens haar studie deed zij onderzoek in het Wilhelmina Kinderziekenhuis naar het optimale moment van gehemeltesluiting bij kinderen met een schisis, als onderdeel van de CLEFED-studie. Daarnaast was zij betrokken bij het opzetten van de Utrecht Cleft Cohort, gericht op factoren die het behandelresultaat en de kwaliteit van leven van schisispatiënten beïnvloeden.
Momenteel coördineert zij de DeCompression (DECO) trial, een gerandomiseerde multicenter studie naar de chirurgische behandeling van compressieneuropathieën in de onderste extremiteiten bij patiënten met diabetes. Haar promotieonderzoek richt zich met name op de kwaliteit van leven en kosteneffectiviteit van deze behandeling.
Martijn Vrouenraets
Technisch geneeskundige, Medisch Spectrum Twente
Martijn Vrouenraets is masterstudent Technische Geneeskunde aan de Universiteit Twente en deed onderzoek naar het gebruik van slimme insulinepompen bij mensen met diabetes type 1. In zijn afstudeeronderzoek liet hij zien dat niet alleen het algoritme van de pomp, maar vooral ook het gedrag van de patiënt bepalend is voor optimale bloedsuikerregulatie. Met zijn onderzoek onder 160 patiënten behaalde hij aantoonbare verbeteringen in de tijd binnen het doelbereik. Voor dit werk rondde hij zijn master af met een 10 en zijn bevindingen zijn direct toepasbaar in de diabeteszorg.
Eelco de Koning
Hoogleraar Diabetologie, LUMC
Eelco de Koning is hoogleraar diabetologie aan het Leids Universitair Medisch Centrum. Hij is hoofd van het diabetescentrum in het LUMC en coördineert het eilandjes transplantatie programma dat een nationale functie heeft. Hij leidt tevens het nationale expertisecentrum Maturity-Onset Diabetes of the Young (MODY). Zijn onderzoek richt zich op innovatieve celvervangingstherapieën met insulineproducerende cellen als behandeling voor patiënten met diabetes mellitus.
Inge van Boxelaer
Endocrinologist & Diabetes Tech Expert
Dr. Inge Van Boxelaer is endocrinoloog en expert op het gebied van diabetestechnologie, met als missie de diabeteszorg continu te verbeteren. Zij werkt sinds 2013 bij AZ Sint-Lucas in Gent en is voorzitter van de Belgische Beroepsvereniging van Diabeto-Endocrinologen. Daarnaast is zij actief betrokken bij diverse diabetesorganisaties in België en Nederland. In 2020 richtte zij Diabetotech op, waarmee zij zorgverleners en patiënten ondersteunt met praktische kennis over insulinepompen en geautomatiseerde insulinesystemen.
Het congres vindt plaats bij 1931 congrescentrum
Oude Engelenseweg 1
5222 AA, ’s-Hertogenbosch
Meer informatie over bereikbaarheid en parkeren vindt u hier.
Dit event wordt mede mogelijk gemaakt door financiële ondersteuning, oftewel sponsoring door farmaceutische- en of hulpmiddelen- leveranciers.
De deelnemende sponsoren hebben geen enkel invloed op het programma.
Dit event wordt gehouden aan de CGR– en/of de GMH– wet- en regelgeving en sponsoring wordt openbaar gemaakt in het TRZ-Transparantieregister Zorg.
Als zorgprofessional moet je onafhankelijk kunnen werken, hier: Hoeblijfikonafhankelijk.nl vindt u alle informatie ter voorkoming van belangenverstrengeling.
Van alle deelnemers van dit event, zoals; de opdrachtgever, de organisator, de sponsor, de dienstverlener en de zorgprofessional/ beroepsbeoefenaar wordt verwacht om transparant te zijn over de financiële relaties.
Interesse in sponsoring? Neem contact op met info@excelcs.nl.